Tarayıcınız çerçeveleri desteklemiyor.

Yeşil Toplantılar

Çevreci program, maksimum atık diversiyonunu ve konferans temsilcileri için çevresel farkındalığı destekleyen yeşil bir toplantı ortamı sunarak toplantı planlayıcılarına yardımcı olmaktadır. Çevreci program, müşterinin bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanabilecek seçeneklerden oluşmaktadır; çevresel hedeflerini karşılayabilir ve aynı zamanda çevreyi ne kadar korumak istediklerini seçebilirler. Çevreci programın dört ana bileşeni bulunmaktadır: Çevreci Konaklama, Çevreci Mutfak, Çevreci Hizmet ve Çevreci Programlama.

Çevreci hizmet "tek kullanımlık olmayan" yiyecek içecek hizmetleri ve toplantı odalarında geri kazanım istasyonları sunmaktadır. Sürdürülebilir bir toplantı için önemli bir öğe olan bu hizmet örneğin tek kullanımlık eşyalar yerine porselen ve çatal-bıçak takımı, kağıt yerine kumaş peçeteler ve yenilebilir/organik veya ipek çiçek gibi yeniden kullanılabilir ürünlerden yapılmış masa süslerini içermektedir. Kağıt sunum panoları yerine yazı tahtaları kullanılmaktadır.

Çevreci konaklama; oda içinde bilgilendirme, geri dönüşüm kutuları, bazı tesislerde opsiyonel çarşaf ve havlu değişimi hizmeti, enerji tasarrufu sağlayan aydınlatma ve su tasarrufu sağlayan duş başlıkları, tuvalet ve musluk aeratörleri sunmaktadır.

Çevreci mutfak menüleri mümkün olduğunca yerel, mevsimlik ve organik olarak yetiştirilen yiyecekleri içermektedir. Ayrıca Çevreci Programa yönelik özel menüler, hayvansal proteini %50 oranında düşürülmüş ve bitkisel proteinlerle takviye edilen yemekler içerebilir. Kendi ot bahçeleri olan veya baharatlar bulunduran Fairmont otelleri, yerel yemekleri bu malzemelerle tatlandırmaktadır. Sağlıklı, çevre dostu ve leziz yemeklere ağırlık verilmektedir.

Eko-programlar, Eko-Toplantı deneyimini tamamlayan faaliyetler ve misafir konuşmacılar sunmaktadır. İster bir ana tema belirlenip tartışılsın, ister tam gün süren, ekiple birlikte bir eko-deneyim yaşama faaliyeti olsun ya bu ikisinin bir karışımı gerçekleştirilsin, Fairmont'un eko-programı toplantı temsilcilerini eğitip bilgilendirirken yenilikçi ve özel yeşil toplantı hizmetleri sağlamaktadır. Ayrıca, temsilcilere güncellemeleri ve bilgileri sağlamayı amaçlayan özel bir TV kanalı dahil olmak üzere kağıtsız hizmetler sunan etkinlikler, elektronik kağıtsız giriş/çıkışlar ve mümkün olduğunda kullanılan e-postalı anlaşmalar ve bilgiler mevcuttur. Fairmont, ayrıca toplantı planlayıcılarına, etkinliklerinde meydana gelen sera gazı salınımlarını telafi etmeleri için yeşil etiketli enerji sertifikaları satarak yardımcı olmaktadır.

Etkinliklerinin "yeşile saygılı" olmasını isteyen toplantı planlayıcıları, bu eşsiz programın özelliklerini kişiselleştirmek için Fairmont'un birikimli ekibiyle çalışabilir.

Yeşil davet organizasyonu ve toplantı yeri hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

© Copyright 2018 AccorHotels. Tüm hakları saklıdır.