Tarayıcınız çerçeveleri desteklemiyor.

Geçmiş: Yeşil Ortaklık Programı (1990-2013)

fgp-logo

Fairmont Hotels & Resorts, 20 yıldan uzun süredir sorumlu turizm alanında küresel bir liderdir. Bu süre boyunca, ödüllü Yeşik Ortaklık Programımız ve otel seviyesinde uyguladığımız çok sayıdaki etkinlik ve girişimlerimiz aracılığıyla gezegenimiz üstündeki etkimizi azaltmaya çalıştık. Küresel büyümeyle birlikte programı yeniden ele alma ve bir üst seviyeye taşıma ihtiyacı da doğdu. Çevreyle ilgili konuların yanı sıra sosyal ve ekonomik konuları da programa dahil etmemiz gerekti.

Fairmont Hotels & Resorts, 2013 yılının başlarında Fairmont Sürdürülebilirlik Ortaklığı'nı hayata geçirerek çıtayı bir kez daha yukarı taşıdı. Yeni program, kapsamını genişleterek ve faaliyet sorumluluğuna daha bütünsel bir yaklaşım göstererek şirketin ekonomik, çevresel ve sosyal öncelikleri etrafında daha dengeli bir oluşum sağladı.

Tarihçe
Fairmont Hotels & Resorts, faaliyet gösterdiğimiz bölgeler ve topluluklarla dayanıklı bağlantılar sürdürme arzusuyla kurulmuştur. 1990 yılında, Kanada otellerimiz, otellerimizin gezegenimiz üstündeki etkisini azaltmaya odaklanan kapsamlı bir program olan ve geçici konut sektöründeki en iyi sürdürülebilir uygulamaların ele alındığı bir rehber kitap sağlanan Yeşil Ortaklık programına öncülük etti. Bu yeşil felsefe, şirketimizin temel değerlerinden biri haline geldi.

Fairmont Yeşil Ortaklık programı, çevre dostu otellerimizin, misafirlerimizin işletimsel sürdürülebilirlik beklentilerini karşılamasına ve bunları aşmasına imkan tanıyor. Tesislerimizde atık yönetimi ve enerji ve su tasarrufu alanlarında iyileştirmeye ve yerel gruplar ve ortaklıkların yer aldığı yenilikçi sosyal yardım programlarına odaklandı.

Tesis düzeyindeki Yeşil Ekipler tarafından uygulanan Yeşil Ortaklık programı, otel mutfaklarında geri dönüşüm ve organik atık kullanımından enerji açısından verimli aydınlatma kullanımına kadar her şeyi ele alan yeşil tatil köylerimizdeki sürdürülebilirlik çalışmalarımızı destekledi. Diğer girişimler arasında, ihtiyaç sahiplerine ev eşyası ve yiyecek dağıtımı, yeşil güç kullanma ve sürdürülebilir enerji teknolojisi kullanma yer aldı.

Çevresel Yenilikçi İmza Projeleri Programı (artık Fairmont CARES (İlgi) Programı haline geldi) çabalarımızı "küresel düşün ve yerel olarak uygula" felsefesi üzerine odaklamak üzere tasarlanmıştır. Bu projeler, misafir etkileşimi ve eğitimini artıran benzersiz seyahat deneyimleri sundu. Örnekler arasında, Kaliforniya'da hava temizliği farkındalığı, Hawaii'de mercan kayalığı koruması ve Kuzey Atlantik çubuklu balinası, aladoğan ve deniz kaplumbağası gibi tehlike altındaki türlerin korunmasına yönelik uluslararası çalışmalar yer almaktadır. Yeşil Ortaklık Programımız aracılığıyla otellerimiz ormanların ve nehirlerin korunması ile yeşil alan ve yol gelişimi gibi konulara da müdahil oldu. Çevresel Yenilikçi İmza Projeleri Programı hala devam etmekle birlikte günümüzde Fairmont CARES (İlgi) Programı haline gelmiştir.

Fairmont, Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Kurumu (ENERGY STAR® programı), Kanada Otel Birliği (Yeşil Anahtar Çevre Değerlendirme Programı) ve Pembina Institute for Appropriate Development (Pembia Uygun Gelişim Enstitüsü) gibi muhteşem ortaklar ve kuruluşlarla çalışma ayrıcalığına sahip olmuştur. Fairmont; Expedia® ve Birleşmiş Milletter Örgütü tarafından sürdürülebilir turizm ve Dünya Mirası alanların ve toplulukların farkındalığını artırmak üzere kurulan ve sektöre liderlik eden Dünya Mirası Birliği'ne üyedir. Çevreye olan adanmışlığımızı gözler önüne sermenin yanı sıra bu bağlantılar benzersiz Fairmont çevre deneyimlerinin sağlanmasına ve sürdürülebilir turizm ve sorumlu seyahat uygulamaları çabalarımız sırasında Fairmont vizyonunun paylaşılmasına yardımcı oldu.

50'den fazla farklı ve çevre dostu otel ve dünyanın farklı yerlerindeki 23.000 otel odasıyla Fairmont, yenilikçi programlarıyla örnek olmaya devam etmektedir. Fairmont'un Yeşil Ortaklık Programı'nı genişletmek için durmak bilmeden çabalaması Fairmont'un Sürdürülebilirlik Ortaklık Programı'nın gelişmesini sağladı. Fairmont Sürdürülebilirlik Ortaklığı, artık dünyanın farklı yerlerindeki Fairmont otel ve tatil köylerinin çalışmasına yönelik bir çerçeve sağlamaktadır.

© Copyright 2018 AccorHotels. Tüm hakları saklıdır.