Tarayıcınız çerçeveleri desteklemiyor.

Fairmont bir Film Severdir

Geçen yüzyılda, Fairmont’un bir sinemasever olduğu kanıtlandı-ve sinema da Fairmont’u sever.

Gerçekte, otellerimiz dünya genelinde 250 adetten fazla filmde ana sahneyi oluşturdu. Klasik Şangay dramlarından, çağdaş Hollywood gişe rekoru kıran filmlere kadar, otellerimizin görkemli ön cepheleri ve zengin iç mekanları, Alfred Hitchcock, Steven Spielberg ve Sydney Pollack gibi yönetmenlerin filmlerinde Audrey Hepburn, Humphrey Bogart ve Leonardo DiCaprio ile ekranı paylaştı.

Film karelerinde, fotoğraflarda ve söyleşilerde Fairmont Loves Film sergisi, üç kıtada dokuz simgesel otelde yaklaşık 100 yıl süren bir ortaklığı tanıtıyor.

#FairmontLovesFilm

Sergi Filmleri

Fairmont Loves Film Konsept Videosu

30 saniyelik film dünya genelinde Fairmont otellerinde çekilen altı klasik filmin bir derlemesini sunuyor.

Sergi Fotoğrafları

Fairmont Loves Film’in kalbi, bir şekilde bir Fairmont otelinde çekilen filmlerden fotoğraf ve karelerden oluşan bir koleksiyondur.

Marilyn Monroe’nun kamera arkası görüntülerinden Meryl Streep’in en sevilen rollerinden birine, Fairmont’un sinemanın yıldızları ile birlikte nasıl rol aldığına bir göz atabilirsiniz.

 

 • Dönüşü Olmayan Nehir

  Dönüşü Olmayan Nehir

  Faırmont Banff Sprıngs

  Biliyor muydunuz? 1953 yılında Banff Ulusal Parkı’nda Dönüşü Olmayan Nehir’in çekimleri sırasında, Marilyn Monroe Fairmont Banff Springs’e bir ziyarette bulundu.

  ©John Vachon
 • Vertigo

  Vertigo

  Fairmont San Francisco

  Alfred Hitchcock, James Stewart’ın oynadığı efsanevi 1958 filmi Vertigo için favorisi olan San Francisco otelini seçtiğinden beri, Fairmont San Francisco film yeri olarak kült bir nitelik kazanarak bir beyaz perde simgesi haline geldi.

  ©1958 Universal City Studios, Inc. Samuel Taylor ve Patricia Hitchcock O'Connell için mütevelli olarak
 • RED

  RED

  Fairmont Royal York

  RED aksiyon filminin çekimleri sırasında Bruce Willis, Morgan Freeman, Helen Mirren ve John Malkovich iki hafta Fairmont Royal York’ta birlikte çalıştı.

  Çekimlerden sonra, otel personali dağınık bir mutfağı film seti olduğunu bilmeden yanlışlıkla temizlemeye çalıştı. Sahte mermilerle bir çatışma sonrası dahil olmak üzere, personel, sadece zorlu bir gece olduğunu düşünerek dağınıklığın üstesinden geldi!

  Fotoğraf filmin son sahnesi için tamamen dönüştürülmüş balo salonunu göstermektedir.

  "Red" Summit Entertainment LLC’nin izniyle
 • Grinin Elli Tonu

  Grinin Elli Tonu

  Faırmont Hotel Vancouver

  Filmdeki bazı simgesel aşk hikayeleri Fairmont otelinde başlar.

  Anastasia Steele (Dakota Johnson), milyarder Christian Grey (Jamie Dornan) ile Fairmont Hotel Vancouver’in asansöründe öpüşerek, oteli Gri hayranları için dünyanın en unutulmaz yerlerinden birisi yaptı.

  Oteldeki diğer sahneler arasında Gri’nin süiti ve balo salonunda bir fotoğraf çekimi sahnesi yer alır.

  ©2015 Universal Pictures

Haberler

Haberler

TIFF’de Fairmont Loves Film

Özel olarak düzenlenen bir koleksiyon olan Fairmont Loves Film, sinema tarihinde Fairmont otellerinin ön plana çıktığı önemli anları vitrine taşıyor. Bu Eylül’de Fairmont’u, 5 Eylül 8.30’dan (ET) ile 15 Eylül’e kadar Toronto Uluslararası Film Festivali’nin resmi Gala Programı sponsoru olarak görün. Biletlerinizi buradan alabilirsiniz: https://tiff.net/

Haberler

Şangay Uluslararası Film Festivali

Çin’deki Fairmont Otelleri Fairmont Loves Film kampanyasının açılışını Şangay Film Festivali ile işbirliği halinde 15-24 Haziran 2019‘da kutladı. Misafirler Hollywood’un görkemini temalı bir akşam yemeği eşliğinde yaşadı.

Savoy

Fairmont Loves Film Londra’da

The Savoy, Fairmont Tarafından Yönetilen Bir Otel, Fairmont Loves Film’in ikinci bölümü ile Londra’da filmin en iyi yönlerini kutladı. Fairmont Loves Film’in elçisi ve Yönetmen Cuba Tornado Scott’u ağırlamanın yanı sıra, şu BK film uzmanlarını ağırlamaktan mutluluk duyduk; Bridget Arsenault’un başkanlığında Jason Isaacs, Lorna Tucker, Stella Fox, konumların film yapımı sanatına ilham vermeye devam ettiğini tartıştı.

Haberler

Fairmont Royal York

Fairmont Royal York iki etkinliği kutlamak için bir VIP gecesi düzenledi: 43. Toronto Uluslararası Film Festivali ve interaktif Fairmont Loves Film sergisinin açılışı. Etkinliğe katılan özel konuklar:

Fairmont Loves Film Ambassador Gia Coppola, Yönetmen Cuba Tornado Scott ve Toronto Uluslararası Film Festivali Sanat Yönetmeni ve Eş Başkanı Cameron Bailey.

Yakınınızdaki yaklaşmakta olan Fairmont Loves Film etkinliklerini izlemeye devam edin.

Fairmont Accor © Copyright 2019‘un bir parçasıdır.
Bağlanıyor...
Bağlanıyor...
×