Simgesel Mirasın Yaratılması

Fairmont sancağının altındaki rakipsiz otellerin seçkin koleksiyonu, eşsiz konumları takdir eden misafirlere birinci sınıf hizmet sunma inancımızı yansıtır. Günümüzde dünya çevresinden bir şehir simgesi otel düşündüğümüzde, büyük ihtimalle bir Fairmont Otelidir. London’un kalbindeki The Savoy’dan Şangay’daki Fairmont Peace Hotel’e veya Makkah Clock Royal Tower, A Fairmont Hotel’e uzanan oteller portföyümüz en sevilen adreslerdir. Başkentlerin kalbinde veya Maldivler’de okyanus kenarında, değerli misafirlerimize unutulmaz deneyimler sunarak mirasımıza layık olmaya çalışıyoruz.

En aranılan destinasyonlarda lüks konaklamalar

Fairmont Otelleri lüks odalardan, birinci sınıf yemeklerden ve olağanüstü konumlardan daha fazlasını sunuyor. Misafirlerin unutulmaz anılar yaşamasına yardımcı oluyor. Belki de bu nedenle çok sayıda şöhret, asilzade, siyasetçi ve sanatçı sevdiği Fairmont otelini evlerinden uzaktaki evleri yaptı.

Claude Monet, The Savoy’a yaptığı çok sayıda ziyaret sırasında Londra’nın çağrışımcı tablolarını yaptı. Gerçekte, bilim insanları tuvallerindeki ışık dağılımından hangi tabloyu hangi balkondan yaptığını belirledi (1900‘de 610. ve 611. odalar ve 1901‘de 510. ve 511. odalar).  Noël Coward Şangay’daki Fairmont Peace Hotel’in teras katında yakalandığı gripten iyileşti ve Private Lives komedisini bitirdi. Ve Hollywood’un birinci sınıf şöhretleri ve yıldızları saymakla bitmez.

Otellerimiz tarihi olaylarda başrol oynadı. Birleşmiş Milletler Sözleşmesi Fairmont San Francisco’nun Garden Odası’nda düzenlenerek, 50 ülke tarafından imzalandı. 1943‘de William Lyon Mackenzie King, Winston Churchill ve Franklin D. Roosevelt’i, ikili Avrupa’ya Normandy çıkarmasının planlarını çizerken, Fairmont Le Château’da ağırladı.  1969‘da, Beatle’ın eski sanatçısı Lennon’un savaş karşıtı hareketin marşı olan “Give Peace a Chance”’i yazdığı ve kaydettiği, Fairmont The Queen Elizabeth’de Yoko ile birlikte Bed-in for Peace ile tarih yazdı.

Asilzadelerin gözdesi olan simgesel otellerimiz, Kraliçe Elizabeth II’yi saltanatının her on yılında ağırladı. Ayrıca yerel ünlüleri sosyete balolarında, sayısız ikindi çayı danslarında ve görkemli galalarında ağırladık. İster manşetlik bir etkinlik olsun, isterse İngiliz İstihbaratı’nın Bermuda’daki şifre kırma merkezine üs olma görevi, hedefimiz tüm misafirlerimize olağanüstü bir deneyim sunmak olmuştur.

Kral George VI ve Kraliçe Elizabeth 1939 Kuzey Amerika turları sırasında Fairmont Banff Springs’i ziyaret etti.

Galler Prensesi Diana, bir 1983 Kraliyet Ziyaretinde Fairmont Le Château Laurier’deki bir akşam yemeği sırasında kürsünün kenarından bakıyor.

Unutulmaz
Anlar

Konukseverliğimizin ikinci yüzyılını kucaklarken, tarihimizin dönüm noktalarını kutluyoruz. Yüzyılı aşkın zamandır saygın misafirler ve manşetlik etkinliklerden damıtılan bu zaman tüneli, Fairmont Hotels & Resorts’u rakipsiz bir lüks marka yapan şeylere kısa bir bakış sunuyor.

1885

Fairmont Hamilton Princess

1 Ocak 1885‘de Hamilton Princess and Beach Club, Fairmont ailesinin en eski üyesi olarak kapılarını açıyor. Kısa sürede Mark Twain gibi şöhretlerin popüler tercihi oluyor.

1907

Anka Kuşu Küllerinden Yeniden Doğuyor

18 Nisan, 1907 Fairmont San Francisco’nun açılışına işaret ediyor, Büyük Deprem ve ardından şehri yok eden yangından tam bir yıl önce. Bina depremi atlatsa da, Nob Hill simgesini yeniden inşa etmek için Julia Morgan tutuluyor.

1943

İlk Quebec Konferansı

Fairmont Le Château Frontenac Winston Churchill ile Frankin D. Roosevelt arasındaki gizli görüşmelere tanık oluyor. William Lyon Mackenzie King’in ev sahipliğini yaptığı toplantılar savaşı sonlandıracak planları oluşturmayı amaçlıyor.

1945

Barış için Birleşmiş Bir Dünya

Küresel tarih, 26 Haziran 1945‘de Fairmont San Francisco’nun Garden Room’unda 50 ülkenin Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’ni hazırlamak ve imzalamak için bir araya gelmesiyle yazılıyor.

1969

Bed-In for Peace

John Lennon ve Yoko Ono Fairmont Queen Elizabeth’te 1742 süitini bir haftalık Bed-In for Peace ile ünlü yaptı. Ünlü çift savaş karşıtı marş, "Give Peace a Chance"i yataklarında yazdıkları ve kaydettikleri konaklamaları sırasında arkadaşları ve basını selamlıyor.

1999

Bir Kuzey Amerika Lüks Efsanesi Yaratmak

Önde gelen lüks otel markası, Fairmont Hotels ve 25 lüks otelden oluşan zengin mirası ile Canadian Pacific Hotels en büyük Kuzey Amerika otel yönetim şirketini kurmak üzere birleşiyor.

2007

100 Yaş Genç

Fairmont Hotels & Resorts Yüzüncü yıldönümünü bir yıllık özel etkinliklerle kutluyor. Herkes "Açık Kapı" günlerinde simgesel otelleri kutlamaya davet ediliyor ve Monopoly oyununun özel bir sürümü, bir tahta sandık ve bir kapıcı dahil altı özel jetonla piyasaya sürüldü.

2015

Gezegenin Daha Rahat Nefes Almasına Yardımcı Olmak

Fairmont Otelleri, WWF İklim Kurtarıcıları hedefini yakalayan ilk Kanada otel markası ve konaklama şirketi olarak takdir ediliyor. 2006‘de, Fairmont faaliyetlerinden kaynaklanan CO2 emisyonlarını %20 oranında azaltma sözü veriyor; bu 13.569 yolcu aracının ürettiği CO2 miktarına eşit.

2016

Bonjour, Paris

Simgesel lüks markası Fairmont Hotels & Resorts AccorHotels Group tarafından satın alınıyor. Bu Accor’a Kuzey Amerika lüks pazarında önemli bir varlık kazandırıyor.

2018

Yakın Çekim için Hazır

Fairmont Otelleri sinema ekiplerine, aktörlere ev sahipliği yapıyor ve sessiz film Kipps’in kısmen Savoy’da çekildiği 1921‘den beri filmlere mekan sağlıyor. 2019‘da bu gururlu tarihi rastlantısal etkinlikler ve geçmişe dönük bir fotoğraf sergisi ile, Fairmont Loves Film adıyla kutluyoruz.